سفارش تبلیغ
صبا


آداب لباس پوشیدن در اسلام/ آیا داشتن لباس‌های متعدد اسراف است
اسحاق‌بن عمار از امام صادق (ع) پرسید: آیا رواست مؤمن 10 پیراهن داشته باشد؟ فرمود: آری. پرسید: 20 پیراهن چطور؟ فرمود: آری! این‌ها اسراف نیست، بلکه اسراف این است که پیراهن مجلس رسمی را پیراهن کار قرار دهی.


به گزارش راسخون به نقل از فارس، پوشش، انتخاب نوع لباس و خرید آن همواره یکی از دغدغه‌های آدمی به ویژه بانوان بوده که ائمه دستورات خاصی در این زمینه دارند؛ بر این اساس آداب پوشش از منظر ائمه‌ اطهار علیهم‌السلام موضوعی است که آیت‌الله جوادی آملی آن را در کتاب «مفاتیح‌الحیات» ذکر کرده و متن آن به شرح ذیل است:

 

اهمیت پوشش

رسول خدا (ص) می‌فرماید: آدمیزاد حق دارد (باید) لباسی داشته باشد تا عورت او را بپوشاند؛ نیز می‌فرماید: پوشش و لباس نشان بی‌نیازی است؛ همچنین می‌فرماید: تن با سه چیز شاداب و پروریده می‌شود: بوی خوش و لباس ملایم و نوشیدن عسل.

امیرمؤمنان (ع) می‌فرماید: لباس، زیبایی را نمایان می‌سازد؛ نیز می‌فرماید: لباس پاکیزه غم و اندوه را می‌زداید و برای نماز نیز لازم است.

ادامه مطلب...

نوشته شده در دوشنبه 91/5/2 ساعت 3:17 عصر به قلم من منتظرم ❤ دیدگاه منتظران ( )


برای خواندن مطلب به ادامه مراجعه کنیدگل تقدیم شما

 

ادامه مطلب...

نوشته شده در جمعه 90/5/7 ساعت 9:55 عصر به قلم من منتظرم ❤ دیدگاه منتظران ( )


قرآئتی

سخنران : حجة الاسلام و المسلمین محسن قرآئتی
موضوع: شأن فاطمه زهرا (س) - عجائب سوره کوثر
حجم: 935 کیلوبایت

از اینجا دانلودش کنید..


نوشته شده در یکشنبه 90/1/28 ساعت 2:44 عصر به قلم من منتظرم ❤ دیدگاه منتظران ( )


شعر: « باز کنم راز سه مظلومه را.. فاطمه و زینب و معصومه را.. »

شاعر: محمد رضا آغاسی
موضوع: در رثای سرور زنان دو عالم، فاطمه زهرا (س)
حجم: 2.96 مگابایت

بی نهایت زیباست... از اینجا دانلود کنید. (راست کلیک کنید و save target as را کلیک کنید)


نوشته شده در یکشنبه 90/1/28 ساعت 2:43 عصر به قلم من منتظرم ❤ دیدگاه منتظران ( )


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کتاب «فاطمة الزهراء (س)» گردآوری پارهای از گفته های علامه امینی (رضی الله عنه) (که غالبا ما ایشان را با کتاب عظیم الغدیر می شناسیم) پیرامون مناقب و فضائل حضرت فاطمه زهرا (س) است که از روی نوارهای ضبط شده از ایشان، پیاده سازی شده است.
چه کار شایسته ای است، در ایامی که بمناسبت های مختلف برای اهل بیت (علیهم السلام)، اقامه عزا یا شادی می کنیم.. کمی هم به معرفت خود درباره ی مقام و شان ایشان بیافزاییم. حدیثی، روایتی، حکایتی، سخن حکیمانه ای... هر چیزی که بر معرفت ما نسبت به این خاندان عصمت و طهارت بیافزاید و نکات اخلاقی آن، مایه خیر و برکت در زندگی ما شود.
در همین راستا بر آن شدیم تا این کتاب ارزشمند را بصورت فایل قابل نصب بر روی موبایل ها دربیاوریم؛ چراکه معمولا در بین کارهای روزمره ای که داریم گاهی، وقت باز هم داریم که عموما از آنها استفاده نمی کنیم.. و در روز ممکن است ساعت ها از وقت خود را تلف کنیم!! چه چیز بهتر از این که این اوقات را به مطالعه این کتب بپردازیم و در این میان توشه ای برای دنیا و آخرت خود مهیا کنیم! اکنون دیگر این کتاب همه جا همراه شماست... این کتاب را بر روی موبایل خود نصب کنید!

التماس دعا
یا علی


نوشته شده در یکشنبه 90/1/28 ساعت 2:28 عصر به قلم من منتظرم ❤ دیدگاه منتظران ( )      ѕσкσтє7